Registrace Veřejnost Workshop

AI.Bootcamp

O akci

Cílem AI.Bootcampu je v kondenzované, ale efektivní formě představit vybrané části světa AI od teoretických základů po první praktické kroky, vč. možností HPC výpočtů
v kontextu možných průmyslových aplikací.

Dozvíte se šíři možností využití vybraných metod AI v oblasti jak průmyslové výroby, tak sektoru, který zajišťuje pro tyto firmy podporu. Pochopíte a prakticky si vyzkoušíte práci s modely AI a s HPC (velmi výkonnými počítači) pod vedením odborníků. Současně se dozvíte možnosti služeb a podpory CEITEC pro Vaše projekty bez nutnosti pořizovat vlastní vybavení.

Workshopem Vás provedou odborníci z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT a Středoevropského technologického institutu CEITEC VUT.

 

Prof. Ing. Radomil Matoušek, Ph.D.

Odborník v oblasti umělé inteligence. Působí jako profesor na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. V mezinárodní komunitě je známý především v oblasti bio-inspired výpočtů. Vytvořil a vyučuje předměty zaměřené na neuronové sítě, umělou inteligenci, data science a teorii informace a kódování. Je rovněž nadšeným příznivcem HPC, zejména na platformě CUDA.

 

Ing. Ladislav Dobrovský, Ph.D.

Vědecký pracovník CEITEC BUT, Kybernetika a robotika se specializací na GPU výpočty, umělou inteligenci, databáze, uživatelské rozhraní i systémové programování. Při práci rád kombinuje výhody programovacích jazyků Python a C++ v různorodých aplikacích.

 

Předpoklady pro účast:

  • podniky do 499 zaměstnanců
  • základní znalost programování (Python) výhodou
  • vlastní počítač

 

Registrujte se nejpozději do 2. 5. 2025.

Hodnota kurzu: 58 000 Kč bez DPH (sleva ve výši 100 % díky podpůrným programům)

Program

1. den - 4. 6. 2025

Tento den bude věnován představení umělé inteligence (AI). Odborníci z CEITEC vysvětlí základní principy vybraných oblastí umělé inteligence, jako je strojové učení, či hluboké neuronové sítě. Budou představeny klíčové technologie dále využitelné v průmyslových i business aplikacích. 

V průběhu celého dne bude k dispozici káva a občerstvení.

 

1. Dopolední blok

Představení AI: Na rozdíl od dnes častého přesvědčení neznamená AI pouze Open.AI
a ChatGPT. Jde o souhrn mnoha metodologií a paradigmat, která budou představena. Vzhledem k dalšímu využití se zaměříme na neuronové sítě a hluboké učení, přičemž nepřehlédneme metody jako jsou rozhodovací stromy, bayesovské učení nebo evoluční metaheuristiky. Diskutovat se budou i otázky budoucnosti umělé inteligence a její potencionální přínosy a rizika.

 

2. Odpolední blok

Nástroje pro práci s AI: Tato teoreticko praktická část představí vybrané moderní nástroje pro práci s umělou inteligencí a strojovým učením, jako je např. SciPy, Keras.  Účastníkům ukážeme základy práce s datovými sadami od přípravy dat, po využití modelů a vyslednou analýzu. Předvedeme si, jak trénovat jednoduché modely a jak je dále prakticky využít. Součástí bude diskuse k případovým studiím ilustrujícím praktické přínosy AI pro průmyslové aplikace typu BinPicking, či strojové vidění a kontrola kvality.

2. den – 5. 6. 2025

Tento den bude věnován využití prostředků pro HPC (velmi výkonných výpočtů), resp. akceleraci AI modelů primárně pomocí GPU. Odborníci z CEITEC objasní principy GPU výpočtů a jak funguje infrastruktura pro GPU HPC, vč. využití pro potřebu AI a zpracování velkého množství dat. 

V průběhu celého dne bude k dispozici káva a občerstvení.

 

3. Dopolední blok

Základy HPC nejen pro AI: Seznámíme se s principy HPC a jeho aplikací se zřetelem na GPU, vč. oblasti akcelerace AI modelů. Pochopíte, proč jsou velké AI modely trénovány na GPU. Vysvětlíme si, jak fungují HPC v obecném měřítku, jaké výhody přinášejí a jak mohou být výhodné při řešení výpočetně náročných úloh. Prodiskutujeme příklady, kde HPC významně přispělo ke zpracování velkých dat a optimalizaci tréninkových procesů AI modelů.

 

4. Odpolední blok

HPC v rytmu NVIDIA A100/H100 Tensor Core GPU: V této praktické části se zaměříme na reálné využití pokročilé HPC infrastruktury. Účastníci se naučí, jak pracovat s HPC systémy, tj. od připojení ke clusteru až po správu úloh a sledování jejich průběhu. Ukážeme si využití souboru knihoven typu RAPIDS, plánovače úloh SLURM a Enroot kontejnerizaci v GPU HPC prostředích, čímž Vás připravíme na efektivní využití HPC GPU CEITEC. 

AI.Bootcamp 2025

Více informací

Hodnota kurzu: 58 000 Kč bez DPH (sleva ve výši 100 % díky podpůrným programům)

Přidat se

Datum

4. - 5. 6. 2025, 09:00 - 16:30
Přidat do mého kalendáře

Organizátor

prof. Pavel Václavek
prof. Pavel Václavek
CEITEC VUT

Místo

CEITEC VUT, Purkyňova 123, 61200 Brno
Najít trasu na Google mapách