3. prosince 2018

Výzkumná infrastruktura CEITEC Nano poskytuje svým uživatelům zázemí s komplexním vybavením pro ten nejmodernější výzkum nanotechnologií a pokročilých materiálů, které je často i v evropském měřítku ojedinělé. Uživatelé k němu navíc mají usnadněnu cestu díky tomu, že laboratoře fungují na principu takzvaného otevřeného přístupu. Stejně jako v loňském a předloňském roce se měli na konci listopadu možnost potkat, zvolit členy uživatelského výboru a zapojit do soutěže o nejlepší mikroskopický snímek. 

Každoročně výzkumnou infrastrukturu s více než 70 špičkovými přístroji, které se nacházejí na 2000 metrech čtverečních laboratoří čistých prostor využije přes 300 studentů a vědeckých pracovníků z akademického prostředí nebo high-tech firem, kteří měřením stráví přes 70.000 hodin. Větší část uživatelů využívá laboratorní vybavení po zaškolení samostatně a přibližně čtvrtina uživatelů si nechává svoje vzorky změřit odbornými pracovníky CEITEC Nano.

Třetí setkání uživatelů otevřel jejich vedoucí Michal Urbánek a následovaly přednášky Jana Kunce z Karlovy Univerzity o epitaxním grafenu a Pavla Procházky z CEITEC o molekulární dynamice. Součástí celého setkání byla také mimo volby nové uživatelské komise i volba nejlepšího vědeckého posteru a mikroskopického snímku. Vítězné mikroskopické snímky si můžete prohlédnout níže ve fotogalerii.