Seminář Přednáška

V. Setkání uživatelů FTIR a Ramanových spektrometrů BRUKER

O akci

KDY: 3. 11. 2022, zahájení akce v 10:00

KDE: CEITEC VUT, budova S, Purkyňova 123, Velký přednáškový sál, 1.patro

ZÁVAZNÁ REGISTRACE: Do 26. 10. 2022 přes registrační formulář CEITEC. Registrace bude možná i po tomto termínu. V případě, že by již nebylo možné akceptovat vaši příhlášku, budete vyrozuměni emailem.

FORMÁT AKCE:

Dopolední blok bude sestávat z přehledu novinek v oblasti molekulové vibrační spektroskopie od Brukeru a následovat bude krátká přednáška o výzkumném centru CEITEC. Dále už budou pokračovat uživatelské přednášky se zaměřením na praktické využití našich přístrojů pro průmyslové a rutinní aplikace. Odpolední blok bude zaměřen na vědecké aplikace.

Před zahájením akce bude pro zájemce opět možnost exkurze v laboratořích výzkumné infrastruktury CEITEC Nano.

Po skončení programu bude v případě zájmu ze strany účastníků uspořádán společenský program v TM Brno.

Zvaní přednášející:

  • Prof. Vladimír Setnička a kol. (Ústav analytické chemie VŠCHT) – Využití vibrační a chiroptické spektroskopie pro analýzu krevní plazmy a diagnostiku závažných onemocnění.
  • RNDr. Jan Kunc, Ph.D. (Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy) – Využití FTIR spektrometrie pro měření fotovodivosti a pro měření v nízkých teplotách a silných magnetických polích.
  • Mgr. David Hradil Ph.D. (Ústav anorganické chemie AV ČR) - Kde maloval Caravaggio aneb provenienční analýza maleb s využitím FTIR spektrometrie.
  • kpt. Ing. Romana Friedrichová, Ph.D. (Technický ústav požární ochrany) - Využití FTIR spektrometru MATRIX-MG2 pro stanovení koncentrací toxikantů ve zplodinách hoření a pro měření koncentrací ozónu při dekontaminaci ovzduší.
  • Ing. David Matoušek (Optik Instruments s.r.o.) – Analýza živočišných tkání pomocí FTIR-QCL mikroskopie.

Program

PROGRAM:

9:00   Dobrovolná exkurze laboratořemi výzkumné infrastruktury CEITEC Nano – v případě zájmu si prosím zamluvte účast v přihlášce
    Dopolední blok (CZE)
10:00   Oficiální zahájení
10:15   Přehled instrumentace zajímavostí a novinek BRUKER Optics
10:45   Představení výzkumné infrastruktury CEITEC Nano
11:00   Průmyslové a rutinní aplikace
12:30   Společný oběd
    Odpolední blok
14:00   Vědecké aplikace 1
15:00   Coffee break
15:30   Vědecké aplikace 2
16:45   Zakončení, diskuze
17:00   Dobrovolná návštěva Technického muzea v Brně spojená s návštěvou restauračního zařízení do večerních hodin.

 

Více informací

DOPLŇUJÍCÍ INFO:

  • Celá akce je zdarma.
  • Oběd i občerstvení zajištěno.
  • Prosíme účastníky, aby se dostavili minimálně 15 minut před oficiálním zahájením tj. nejpozději v 9:45 a aby si vyhradili čas pro celý program setkání a neopouštěli akci předčasně.
  • Jazykem setkání bude čeština.
  • Upřesňující informace a program budou rozeslány nejpozději týden před akcí.
  • Prosíme účastníky, aby vzali v potaz, že s ohledem na situaci kolem nákazy CoVID19 ve světě a v ČR je možné, že dojde k restriktivním opatřením.

INFORMACE PRO PŘEDNÁŠEJÍCÍ:

  • Přednáška by měla spíše populárně-naučným pojetím přiblížit Vaši aplikaci ostatním. Tematicky by se měla zabývat Vašimi konkrétními příklady využití FTIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů BRUKER a softwaru OPUS. Může obsahovat, postupy, data, výsledky analýz atd. Prosíme, aby se přednášející vyhnuli detailní interpretaci své vědecké práce – účastníci akce jsou z různých a mnohdy nesouvisejících oborů a přednášky by tedy měly být zajímavé a pochopitelné pro všechny. Délka prezentace by měla být na 15 minut. Jazyk přednášky bude čeština.
  • Prosíme přednášející o nahrání své prezentace ve formátu *.ppt případně *.pptx na prezentační PC nejpozději v coffee breaku/obědové pauze před vlastní prezentací.
  • V případě zájmu můžete poslat Vaše prezentace s předstihem nebo konzultovat jejich obsah na e-mailu david.matousek@brukeroptics.cz

DOSTUPNOST:

Autem - cestujete-li autem, můžete ho zaparkovat vedle administrativní budovy "S" CEITEC VUT. Po zaparkování nutno nahlásit vůz na recepci CEITEC VUT. 
Veřejnou dopravou - zastávka autobusu 53 a E56 se nachází přímo před areálem CEITEC VUT. Konečná zastávka tramvaje č.12 se nachází cca 5 min chůze od CEITEC VUT.

DOPORUČENÉ UBYTOVÁNÍ:

Pro zájemce o ubytování přidáváme tip na příjemný a osvědčený penzion ve vzdálenosti cca 4 minuty pěšky od místa školení. Ubytování řeší každý účastník individuálně.

Pension EDISON
Edisonova 1,
612 00, Brno
Mobil: +420 725 450 533
https://www.pension-edison.cz/

 

KONTAKT NA ORGANIZÁTORY:

Organizace, registrace (CEITEC):
Ing. Richard Kolář
Tel.: + 420 54114 9207
E-mail: richard.kolar@ceitec.vutbr.cz


Organizace, program (Optik Instruments):
Ing. David Matoušek
Tel.: + 420 607 177 455
E-mail: david.matousek@brukeroptics.cz

Přihlášení je již uzavřeno. Máte-li zájem o akci kontaktujte: Ing. David Matoušek Tel.: + 420 607 177 455 E-mail: david.matousek@brukeroptics.cz

Datum

Organizátor

CEITEC Nano & Optik Instruments

Místo

CEITEC VUT